Ucuz Tatil İmkanı Sürüyor

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Turistik konaklama tesisleri yerli turisti çekebilmek için cazip fırsatlar sunuyor.

Özellikle Almanya pazarında bu yıl yaşanan sıkıntı nedeniyle yönünü yerli tatilciye çeviren konaklama tesisleri, ”erken rezervasyon kampanyası”nı cezbedici ilave tekliflerle sürdürüyor. Bazı bankaların da ”taksit atlatma” gibi yöntemlerle desteklediği kampanyalarda, erken rezervasyon yanında ”peşin ödeme indirimi”, ”7 gece kal 6 gece öde”, ”gençlik indirimi”, ”0-14 yaş arası iki çocuk ücretsiz” gibi seçeneklerle tatilcilerin ilgisi çekilmeye çalışılıyor.

Konaklama tesisleri ve yerli turiste yönelik çalışma yürüten seyahat acentelerinin gazetelerde tam sayfa ilanlar vererek sürdürdüğü kampanyalar, erken rezervasyon indirimini daha da özendirecek unsurlar içeriyor. İlanlarda, ”yatak ve kahvaltı” seçeneğinden ”ultra her şey dahil” sistemine kadar sunulan seçeneklerde fiyatlar gecelik, kişi başına 24 YTL ile 177 YTL arasında değişiklik gösteriyor.

Bazı kampanyalarda, 18-40 yaş arasındakilere yüzde 40 oranında ”gençlik indirimi” uygulanırken, mayıs ayı fiyatıyla haziranda tatil, 12 aya varan taksit imkanı, peşin ödemede yüzde 10 veya yüzde 20 oranında indirim, 0-14 yaş arasındaki iki çocuğa ebeveynleriyle birlikte ücretsiz tatil imkanı sunuluyor.

Akdeniz Turistik Otelciler Birliği (AKTOB) Başkanı Osman Ayık AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye Otelciler Federasyonunun (TÜROFED) başlattığı ”erken rezervasyon kampanyası”nın sürdüğünü bildirdi. Osman Ayık, ”Okulda çocuğu olan aileler, öğrencinin sınav bağlantısı yoksa, şimdiden karar verip, erkenden tatile çıkabilirlerse önemli avantajlar sağlayacaklar. Biz, yüzde 25-30’a varan indirimlerle onlara en iyi şekilde hizmet vermeye hazırız. Avrupa’da yaz tatili 20 gün sonra başlayacak. O tarihten sonra bu fiyatları bulabileceklerini ummamaları gerekiyor.”

Kaynak: AA / Güncel

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir