Bursa’daki ”Kent Gönüllüleri Gençlik Kampı” – Bu Yıl 6’ıncısı Gerçekleştirilecek Gençlik Kampının İlk Dönemi 26 Haziranda Başlayacak

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bursa Büyükşehir Belediyesinin, tatil imkanı olmayan gençlere bu olanağı sağlamak ve kentlilik bilinci kazandırmak amacıyla bu yıl 6’ıncısını düzenlediği ”Kent Gönüllüleri Gençlik Kampı”nın ilk dönemi 26 Haziranda başlayacak.

Bursa Park Bahçe Sosyal ve Kültürel Hizmetler Ticaret A.Ş. (BURFAŞ) Genel Müdürü Abdurrahman Tığ, ”Kent Gönüllüleri Gençlik Kampı”nda yürütülen hazırlıkların tamamlanmak üzere olduğunu, eksiklerin bir hafta içinde giderileceğini bildirdi.

Tığ, tatil yapamayan 12-15 yaş arasındaki öğrencilere hizmet veren kamptan bugüne kadar 12 bin 500 öğrencinin yararlandığını kaydetti.

Türkiye’nin en büyük kampı olan Kent Gönüllüleri Gençlik Kampı’na 2005’te 7 bin başvuru olduğunu ifade eden Tığ, ”Bu yıl, bu rakam şimdiden geçildi ve 7 bin 500 başvuru geldi. Bu yüzden geçen yıl olduğu gibi bu yıl da bin 250 kişilik kamp kapasitesini bin 600 kişiye göre ayarlayacağız” dedi.

Kaynak: AA / Güncel

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir