LİDER KOÇLUĞU NEDİR? SEDA ERZEN ANLATIYOR

d7cff88a-b752-48c2-8721-366c9c841072
Abone Ol
Daha Fazla

İNSAN KAYNAKLARI DANIŞMANLIK DESTEĞİ NEDİR? SEDA ERZEN ANLATIYOR…

SooHR Kurucu, Profesyonel Takım ve Lider Koçu, Mentor, İnsan Kaynakları
Profesyoneli, Eğitmen, Yazar İktisat ve Stilistlik eğitimlerinden sonra, profesyonel iş hayatına başladım. Profesyonel iş hayatım devam ederken, İnsan Kaynakları alanında uzmanlığımı geliştirmek için Orta Doğu Teknik Üniversitesinde İnsan Kaynakları Yönetimi üzerine eğitimler aldım. Çalıştığım şirketlerin bana verdiği eğitimler dışında kendimi geliştirmek her zaman benim için önemli oldu. Ankara’da başladığım iş hayatında, merkez insan kaynakları departmanından gelen teklif ile İstanbul’da iş hayatıma devam ettim. Bir çok tanınmış moda markasının İnsan Kaynakları departmanlarını yönettim. İnsan Kaynakları departmanının dışında, tüm grup şirketlerinin gönüllülük projelerinin koordinasyonunda ve çalıştığım markanın çalışan bağlılığına yönelik yarışmalarda ekip liderliği yaptım. Liderlik yaptığım projeler ödülle taçlandırıldı. Birçok İnsan Kaynakları Zirvesinde ve üniversitelerin kariyer günlerinde deneyimlerimi paylaştım. (ODTÜ, Bilkent Üniversitesi, Arel Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi, Maltepe Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi vb…) Perakende sektöründeki deneyimlerimi 2015 yılındakurduğum Soohr’da devam ettirdim. Soohr fırmalara 3 farklı alanda destek vermektedir. Bunlardan biraz bahsedecek olursam.

1- İnsan Kaynakları Danışmanlık Desteği:

İnsan kaynakları departmanı olmayan veya insan kaynakları departmanı olan ancak geliştirmek isteyen firmalara danışmanlık desteği verilmesi. Çalıştığım firma bir aile şirketi ise ve aile anayasaları bulunmuyorsa, bu konuda firmanın avukatları ile birlikte “ Aile Anayasalarını” Oluşturuyoruz. Aile şirketlerine en büyük zarar veren konulardan biri aile anayasasının olmamasıdır. Ancak birçok aile şirketi bunu çok geç fark ediyor. İstatistiklere göre aile şirketlerinin yüzde 30’u ikinci kuşak, yüzde 13’ü üçüncü kuşak ve sadece yüzde 4’ü dördüncü kuşağı görebiliyor. Aile şirketlerinin 96’sının üçüncü kuşakta maalesef son buluyor.

2- Lider Koçluğu:

Firma sahipleri, 2. Veya 3. Nesil şirket yönetiminde yer alacak YK üyeleri, firmaların yetiştirmek istedikleri liderlere koçluk desteği veriyorum. Lider Koçluğu birebir yapılan bir koçluk uygulamasıdır. Koçluk desteği alan müşterimiz ulaşmak istediği hedefine doğru ilerlerken, güçlü& zayıf yönlerini ve engellerini fark eder. Farkındalığın ardından eylem planlarını oluşturması ve bunu eyleme
dönüştürmesi süreçlerinde müşterilerimize eşlik ediyoruz.

3- Takım Koçluğu:

Takım iletişimini arttırmak, şirketiçi verimliliği yükseltmek, takımın potansiyelini ortaya çıkartmak ve şirketiçi gri alanları tespit etmek amacıyla takımlar ile yaptığımız koçluk uygulamasıdır. Yaklaşık min. 6 ay takım ile birlikte eğitim, gelişim çalışmaları ve öğrenilen bilgilerin hayata geçmesini sağlayan bir koçluk uygulamasıdır. Aynı zamanda Perakende’de Kadınların Güçlendirilmesine yönelik kurulan Lead Network Türkiye Derneğinin Kurucu Üyeleri arasında yer alıyorum. Türkiye’nin tanınmış bir kurumunda da mentör havuzunda yer alıyorum ve girişimcilere mentör olarak destek veriyorum. İş’te Şans isimli bir kitabım bulunuyor. Kitabın yazar telif hakkı ihtiyaç sahibi çocukların eğitimine aktarılmaktadır.

Linkedin Profili: https://www.linkedin.com/in/seda-erzen-ba460122/
İnstagram: erzenseda
soohr_
Mail:seda@soohr.net, info@soohr.net

Bu Yazıya Tepki Ver

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

reklam
reklam
Giriş Yap

HABERSİZ GELME ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin