EĞİTMEN DANIŞMAN DR. MÜH. GÜLAY SAVAŞ KİMDİR?

8a1360d0-72f3-4457-a6dc-c1fa035eba2e
Abone Ol
Daha Fazla

DİJİTAL DÖNÜŞÜM DANIŞMANI 

 

Türkiye’de ve dünyada teknolojinin doğduğu günden bugüne, Bilgi teknolojileri sektörünün merkezinde yaşamış bir mühendistir. Türkiye’nin E-devlet projesi, İTÜ ve İstanbul üniversitelerine internetin kurulumuna şahit olmuş, İTÜ Sistem Analistliği departmanı ve İstanbul Üniversitesi bilgisayar mühendisliği departmanlarının kuruluşu, Türkiye E-devlet projesinde Microsoft ile birlikte çalışmak da dahil olmak üzere birçok temel projede bulunmuştur. 30 sene evvel yaptığı “Yapay zeka” doktora tezi ona insan beyninin nasıl çalıştığını ve nasıl programlanabileceğini öğretmiştir.

 

 

Bilgi Teknolojileri Doktoru” ve “Yönetim Danışmanı” olarak bu zamana kadar gelen deneyimin ardında biriken 30 sene ile “İnsan odaklı dijital dönüşümü” anlatan ve kuran çalışmalar yapıyor.

 

Bir X kuşağı olarak şahit olduğu bu hızlı değişim ve dönüşüm sonucunda birey veya kurum olarak kaybolmamak ve içinde bulunulan hızlı değişim ve dönüşümü doğru yönetmek için mühendisliğin felsefe ile, teknolojinin psikoloji ile, zekanın yapay zeka ile, analitik düşüncenin hayal gücü ile birleştirilmesi gerektiğini düşünüyor ve eğitimlerini ve sohbetlerini bu bütünsel tarzla işliyor.

 

 

30 sene içinde teknolojinin ve yapay zekanın sürekli güncellendiği gibi artık insan zekasının, bilincinin de güncellenmesi gerektiğini savunuyor. Bilgisayarlara öğretilen “öğrenmeyi öğrenme” metodunu insanlara & kurumlara anlatarak bu bilinçlenmeye katkı sağlamak istiyor.

 

Kendisi, YDD “Yönetim Danışmanları Derneği” üyesi, KOBİ Danışmanı ve İTÜ Çekirdek mentorlarındandır. Kendisi makine mühendisleri odası, birçok sanayi odası ve kurumsal firmanın eğitmenlerindendir.

Ana uzmanlığı Dijital Dönüşüm de dahil olmak üzere “Değişim ve Dönüşüm” Danışmanlığıdır.

Hakkındaki birçok bilgiye ve çalışmalarına https://www.gulaysavas.com.tr/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepki Ver

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

reklam
reklam
Giriş Yap

HABERSİZ GELME ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin